Medarbejdere
Faglighed og passion

Holdet på Mellerup Efterskole er en stærk kombination af fagligt funderede, passionerede og empatiske mennesker der brænder for, at du har det godt, lærer en masse og får fantatiske oplevelser og udfordringer.

Mellerup Efterskole

FORSTANDER
INNOVATION / MEDBORGERSKAB
FORTÆLLING

Anne Dahl Iversen

anne@mellerupefterskole.dk

Mellerup Efterskole

VICEFORSTANDER
TYSK / ENGELSK / FORTÆLLING
STUDIEVEJLEDNING

Thomas Olesen

thomas@mellerupefterskole.dk

Mellerup Efterskole

DANSK / MATEMATIK

Ella Jensen

ella@mellerupefterskole.dk

ENGELSK / SKOLEBAND / GENREBAND
VERDENSMUSIK / SCENE, LYD & LYS GADEORKESTER / VERDENSMUSIK

Morten Roswall

mr@mellerupefterskole.dk

ENGELSK / SKOLEBAND / LILLEKOR
SANGSKRIVNING / MUSIKTEORI
GADEORKESTER

Anna Marie Pedersen

amp@mellerupefterskole.dk

MUSIK / SKOLEBAND / GENREBAND
BLÆSERVÆRKSTED / MUSIKTEORI
BEVÆGELSE & IDRÆT
GADEORKESTER / WORLD BIGBAND

Nikolaj Schneider

ns@mellerupefterskole.dk

DANSK / KULTURFAG
MEDBORGERSKAB
BEVÆGELSE & IDRÆT / YOGA

Eva Funkil

eva@mellerupefterskole.dk

Mellerup Efterskole

INNOVATION / SKOLEBAND
GENREBAND
GADEORKESTER / FODBOLD
FÆLLES BEVÆGELSE & IDRÆT

Andreas Brinck

Andreas har orlov i skoleåret 2019/20

DANSK / DANS / YOGA / MASSAGE
FÆLLES BEVÆGELSE & IDRÆT

Mikela Rasmussen

mikela@mellerupefterskole.dk

DANSK / MEDBORGERSKAB
MUSIK / LØB / FODBOLD
FÆLLES BEVÆGELSE & IDRÆT
GADEORKESTER / WORLD BIGBAND

Stefan Lindberg Busse

stefan@mellerupefterskole.dk

INNOVATION / SKOLEBAND
GENREBAND / MUSIKTEORI
ELEKTRONISK MUSIK
STUDIETEKNIK

Stig Sylvest Hansen

stig@mellerupefterskole.dk

SKOLEMUSIK / GENREBAND
SANGSKRIVNING / SDS / DANS
VERDENSMUSIK

Nana Cecilie Gaardsted Bøvling

nana@mellerupefterskole.dk

MATEMATIK / FYSIK-KEMI / NATURFAG
FRILUFTLIV / SCIENCELAB

Kim Koch Rasmussen

kim@mellerupefterskole.dk

ENGELSK / MUSIK (PRAKTIKANT)

Michael Skovby Aachmann

michael@mellerupefterskole.dk

BOGHOLDER / SEKRETÆR

Pia Rina Jensen

pia@mellerupefterskole.dk

SKOLEMOR / ARTCORNER

Tina Kaalund Siig

tina@mellerupefterskole.dk

HUSFOTOGRAF / AFTENTILSYN

Tobias Elling

kontor@mellerupefterskole.dk

Køkkenleder

Lotte Randers

lotte@mellerupefterskole.dk

Køkkenassistent

Mette Larsen

mette@mellerupefterskole.dk

Køkkenassistent

Lotte Crone

kontor@mellerupefterskole.dk

TEKNISK SERVICELEDER

Torben Støvring

torben@mellerupefterskole.dk

TEKNISK SERVICEMEDARBEJDER

Ole Gaarsmann Jensen

ole@mellerupefterskole.dk